Як правильно виміряти швидкість інтернет з'єднання.

Швидкість інтернет з'єднання - це обсяг переданої інформації в одиницю часу. Вимірюється в біт / с з приставками кіло, мега, гіга. Наприклад 1000 Кбіт / с = 1 Мбіт / с. (Насправді 1 Мбіт = 1024 Кбіт / с, а 1Кбит = 1024 біт. Швидкість інтернет з'єднання визначається Вашим тарифним планом. Швидкість інтернету обіцяну провайдером будемо називати заявленою швидкістю. На розсуд провайдера вона може писатися як в кілобітах, так і мегабитах. Наприклад : 5 Мбіт / с або 5 000 Кбіт / с.

1. Перевірте, чи нема на комп'ютері вірусів. Вони можуть використовувати Ваш комп'ютер для спам-розсилок, для зараження інших комп'ютерів або для атак серверів. Все це може істотно сповільнити інтернет. Регулярно перевіряйте комп'ютер антивірусом!

2. Вимкніть всі антивіруси, фаєрволи, торрент клієнти і взагалі всі мережеві програми.

3. Зверніть увагу на мережеву активність - клік правої кнопки миші на мережевому підключенні - "Стан" Якщо число прийнятих або відправлених пакетів активно збільшується, у вас або вірус або працює якась мережева програма. Виконайте знову пункти 1 і 2.

4. Якщо у Вас кілька комп'ютерів виходять в інтернет через роутер, вимкніть усі крім одного. Якщо з'єднання налаштовано на роутері, краще виключити роутер, а підключатися безпосередньо з комп'ютера.

5. Зазвичай сайти з яких ми качаємо файли обмежують швидкість, особливо файлообмінники. Спиратися на такі дані не слід. Важливо: При скачуванні файлів браузери, програми завантаження і торрент клієнти зазвичай показують швидкість не в бітах а в байтах. Тому множте на 8 для перекладу в Біти. Наприклад файл захитався зі швидкість 124Кбайта / с, що відповідає 1000 Кбіт / с або 1 Мбіт.

7. Скористайтеся torrent для визначення швидкості. Скачайте торрент файл з великим числом роздаючих. Це найнадійніший спосіб виміряти високу швидкість інтернет з'єднання. Перевірте в байт або бітах / с показує швидкість і при необхідності переведіть в Біти.

Чому гальмує інтернет і як з цим боротися:

Для простоти розділимо потенційні причини низької швидкості на залежні від Вас і не залежать. Під першими будемо розуміти всі можливі проблеми з вашим обладнанням і кабелем в квартирі. Все решта - проблеми провайдера або незалежні від Вас.

Причини залежать від Вас:

1. Віруси. Трояни, програми-шпигуни (Spyware), можуть істотно гальмувати інтернет, проникаючи в браузер, використовуючи весь каналу інтернету. Вони можуть відстежувати ваші дії і натискання клавіш (keylogger), і передавати різну інформацію через інтернет. При повному «букеті» зв'язок може бути втрачений повністю. Обов'язково перевірте комп'ютер антивірусом зі свіжими антивірусними базами.

2. Антивіруси і фаєрволи. Часто є причиною того, що інтернет гальмує є антивірус і його мережевий екран. З його допомогою антивірусом перевіряє інформацію «на льоту». Природно це відбивається на швидкості з'єднання. Звичайно, не всі антивіруси сильно гальмують інтернет, але є і такі. Вимкніть мережевий екран антивіруса або фаєрвол і заміряйте швидкість ..

3. Безліч мережевих програм і надбудов. Всілякі завантажувачі, месенджери, надбудови і бари в браузері, також уповільнюють інтернет. Вимикайте всі, що можна перед виміром швидкості. Якщо проблема в них, подумайте, чи дійсно Вам потрібні всі ці надбудови з купою інформації на пів єкрану монітора про котируваннях, погоді, новинах та інше.

4. Операційна система. Часто проблема вирішується перевстановлення системи. Особливо варто задуматися тим, у кого стоять різні збірки - «звірі», «екстрими» та інші. Ставити їх не радимо з різних причин. Не будемо стверджувати, що всі вони глючать, але в дуже багатьох випадках це так і є. І дуже часто проблеми саме з мережею - то IP не може по DHCP отримати, то пінг пропадає, то на мережеву карту драйвера не "рідні» встають.

5. Неграмотно налаштоване бездротове обладнання. Якщо у Вас бездротовий роутер, не виключено, що сусіди користуються Вашим інтернетом. Пам'ятайте, необхідно обов'язково встановлювати шифрування даних.

6. Технічні обмеження роутерів. Коротенько сенс в тому, що припустимо у Вас тариф 50 Мбіт / с, а Ваш роутер може «прокачати» тільки 15 Мбіт / с. Спробуйте виключити роутер і перевірити швидкість з'єднання безпосередньо. Якщо проблема в ньому, то можливо допоможе оновлення прошивки. У будь-якому випадку почитайте в інтернеті відгуки про ваш роутер.

7. Несправності мережевої карти. Це не таке вже й рідкісне явище. Причому в більшості випадків несправність буде неявноюй. Тобто мережева карта буде відмінно визначатися в системі, реагувати на включений кабель, показувати що підключено (давати лінк). І той факт, що комп'ютер ще зовсім новий і ще навіть на гарантії, не виключає можливої несправності. Якщо є можливість, спробуйте виміряти швидкість з іншого комп'ютера. Якщо інший комп'ютер покаже потрібну швидкість, значить проблема, швидше за все в мережевої карти. Для початку спробуйте оновити драйвера або просто перевстановити їх. Якщо у Вас персональний комп'ютер можна замінити, В будь-якому випадку потрібно переконатися, що проблема дійсно в мережевій карті.

8. Проблема з кабелем в квартирі. Мабуть, найпоширенішею помилкою є те, що кабель або працює, або ні! На якість з'єднання дуже сильно впливає якість лінії. При підключенні кабель повинен бути укладений так щоб виключався будь який фізичний вплив на нього - при відкриванні / закриванні дверей, не стояли на ньому меблі, не гризли домашні тварини. Тому при підключенні враховуйте ці моменти, укладайте в плінтус, кабель / канали. Також дбайливо поводьтеся з коннектором і гніздом мережевої карти. Найчастіше проблеми бувають на з'єднаннях: коннекторах, розетках, скручування, ніж їх менше, тим краще. Згодом мідь може окислюватися і контакт погіршується. Часто при нарощуванні або заміні шматка кабелю, користувач купує не той кабель, зазвичай 2-х або 4-х парний, але прямий, без вітопарності. Результат - низька швидкість, дуже погана якість сигналу, аж до повної втрати. Якщо у Вас підозри на кабель спробуйте тимчасово виставити на сетёвке 10Мбіт / с FDX (докладніше в пункті 7).

9. Проблеми оглядача (на прикладі Internet Explorer). Додаткові компоненти браузера також можуть викликати зниження швидкості. Деякі додаткові компоненти браузера можуть також знижувати швидкість підключення Інтернета.Для ефективної роботи оглядачеві Internet Explorer потрібен певний обсяг обчислювальної потужності, пам'яті та дискового простору. Якщо необхідно одночасно виконувати кілька програм, можливо, буде потрібно збільшити пам'ять комп'ютера. Низька швидкість може бути викликана і недостатнім обсягом дискового простору. Його можна збільшити, видаливши тимчасові файли з Internet Explorer.